W dniach od 29 do 31 marca w Collegium Marianum w Pelplinie odbyły się rekolekcje dla ustanowionych ceremoniarzy z diecezji Pelplińskiej.

Udział wzięło 68 ceremoniarzy z różnych parafii. Rekolekcje poprowadził ks. dr Łukasz Pałubicki. W czasie rekolekcji ksiądz rekolekcjonista ukazał uczestnikom różne drogi, które prowadzą do świętości. Oprócz modlitwy brewiarzowej, która była obecna przez całe rekolekcje odbyła się droga krzyżowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której wielu skorzystało z sakramentu pokuty i pojednania.

Już po raz szósty w ramach rekolekcji odbył się konkurs wiedzy liturgicznej dla ustanowionych ceremoniarzy, gdzie uczestnicy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi liturgii i jej przepisów.

Wyniki konkursu:

1. miejsce Piotr Kiełpikowski - Świekatowo

2. miejsce Hubert Buchwald  -Chojnice, MB Fatimskiej

3. miejsce Krzysztof Bartoszewski - Tczew, Podwyższenia Krzyża Świętego.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom rekolekcji, a w sposób szczególny ks. Łukaszowi, Kl. Tomaszowi i kl. Szymonowi.