Miło nam poinformować, że dzięki staraniom Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny i Diecezjalnego Duszpasterstwa Ministrantów i Lektorów powstał "PROGRAM FORMACYJNY SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ". 

Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów informuje, że kolejna XV edycja kursu ceremoniarza rozpocznie się 11 października 2019 roku w Pelplinie.

W dniach od 03 do 06 lipca w Gowidlinie odbyły się rekolekcje letnie dla ministrantów i lektorów z Diecezji Pelplińskiej.

W sobotę, 15 czerwca odbył się w Pelplinie Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych, który w tym roku był po raz pierwszy połączony z "Przystanią - Warsztaty dla duszy".

Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów Diecezji Pelplińskiej organizuje rekolekcje letnie dla ministrantów i lektorów, które odbędą się w szkole w Gowidlinie (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, ul. Prymasa Wyszyńskiego 5, 83-341 Gowidlino). Rekolekcje odbędą się dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w terminie od 03 do 06 lipca br. Minimalny wiek uczestników – trzecia klasa szkoły podstawowej.

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk