Służba liturgiczna 8 grudnia zaczyna zawierzenie Maryi. Uroczyste zwieńczenie "Misji Totus Tuus" nastąpi 25 marca. "Tego dnia będziesz zaproszony, aby wypowiedzieć to, co zgłębiałeś przez cały ten czas. Tego dnia będziesz mógł wypowiedzieć słowa: CHCĘ BYĆ TOTUS TUUS, chcę żyć NA MAXA, kochać NA MAXA i służyć NA MAXA” - piszą pomysłodawcy rekolekcji.

“Misja „TOTUS TUUS” to misja NA MAXA. Wykonał ją JEZUS i wielu świętych. Święty Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe, św. Dominik Savio i wielu innych. Misja „TOTUS TUUS” to wielka przygoda i wyzwanie. Jeśli chcesz żyć NA MAXA, kochać NA MAXA i być szczęśliwym NA MAXA – ta misja jest dla Ciebie. Wykonując tę misję będziesz chroniony NA MAXA. Otrzymasz Pomoc NA MAXA i MAKSYMALNIE skuteczną duchową broń. Wstąpisz do Bożej Jednostki Specjalnej. Dowiesz się jak stworzyć zgraną Drużynę. Ustalisz swoje priorytety. Warto to zrobić. NA MAXA!” – zachęcają organizatorzy.

Rekolekcje przygotowała Fundacja Tota Tua razem z Pismem Króluj nam Chryste (KnC). Noszą one tytuł: “Misja TOTUS TUUS, czyli MINIstrant NA MAXA!” Organizatorzy zaplanowali 13 odcinków. Pierwszy z nich pojawi się 8 grudnia, a  kolejne będą pojawiać się co tydzień. Każdy odcinek to jeden temat/jeden krok, na który składa się krótki tekst oraz video.

Materiały są dostępne na stronach:

-www.oddanie33.pl – DLA MINISTRANTOW

-www.ministranci.pl

-na kanale na YT: https://www.youtube.com/channel/UCjr_Ud0rpJwaKeqBjRxo6Sw

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

“Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…”   Jan Paweł II

Życzymy CAŁEJ RODZINIE LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością.
Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka
towarzyszy Wam przez całe Wasze życie,
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
spełniają się w każdym momencie.

Duszpasterze LSO Diecezji Pelplińskiej

I niedzielą Adwentu, rozpoczęliśmy w Kościele nowy rok liturgiczny. Czas adwentu, to radosne oczekiwanie na przyjście Pana. W tym przygotowaniu pomogą nam roraty. Dlatego zapraszamy i zachęcamy całą służbę liturgiczną do czynnego włączenia się w roraty.

W warunkach reżimu sanitarnego udało nam się zorganizować sparing dla naszych ministrantów. Nasi chłopcy zagrali dwa mecze z ministrantami z parafii św. Marcina w Sierakowicach. Spotkania te (jak na sparingi przystało) zakończyły się remisem - jeden mecz wygraliśmy, w drugim musieliśmy uznać wyższość rywala. Dziękujemy parafii św. Marcina za zaproszenie, zaś chłopakom i ich rodzicom za pomoc w dojazdach i walkę w czysty, sportowy sposób.

Ks. Adam Malinowski (Kostkowo)

Galeria zdjęć »

Po raz kolejny w diecezji pelplińskiej odbył się kurs lektorski, który był organizowany w rejonach naszej diecezji przez cały październik. Kurs opierał się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach spotkań odbywały się wykłady i ćwiczenia z liturgiki, Pisma świętego, czy ćwiczenia z fonetyki. Oczywiście podczas zjazdów pogłębialiśmy swoją formację poprzez wspólną modlitwę i Msze świętą. Zwieńczeniem całego kursu była promocja nowych 104 lektorów (w tym 96 chłopców i 8 dziewcząt).

ministranci.diecezja-pelplin.pl / 2016 - 2020 / Archiwum

Projekt i realizacja: Seweryn Sildatk