Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej zaprasza 15 czerwca 2019 roku do Pelplina na Przystań - Warsztaty dla duszy. Tegoroczne  wydarzenie zostało połączone z Diecezjalnym Zjazdem Służb Liturgicznych.

10.00 - Recepcja na Górze Jana Pawła II; będą znajdowały się dwa stanowiska:

I: służba liturgiczna, która uczestniczy w rozgrywkach sportowych

II: młodzież uczestnicząca w Warsztatach dla duszy

10.30 - Rozpoczęcie na Górze Jana Pawła II (20-lecie pobytu papieża w Pelplinie)

11.00 - Przemarsz uczestników na:

Warsztaty dla duszy (medialne, teatralne, muzyczne, rękodzieło, taneczne),         które rozpoczną się o 11.30 na Przystani Jana III Sobieskiego. Szczegółowy opis warsztatów znajduje się na stronie www.przystanpelplin.pl

lub

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych. O godz. 11.30 na stadionie miejskim przy ul. Czarneckiego 8 rozpoczną się zawody sportowe.

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia (sakrament pokuty i pojednania)

16.00 - Obiad

16.30 - Sztuka teatralna

17.00 - Msza Święta pod przewodnictwem biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny.

Do koncelebry zaproszeni są wszyscy kapłani opiekunowie parafialnych grup    liturgicznych (należy przywieźć alby i szaty liturgiczne w kolorze białym)

18.30 - Koncert zespołu „Na cały Głos” i „Nieboskłonni” połączony z Adoracją Najświętszego Sakramentu

Biorący udział w Diecezjalnym Zjeździe Służb Liturgicznych, częściowo uczestniczą w programie „Przystani – warsztatów dla duszy”. Jedynie od godz. 11.30 do 14.30 odbędą się zawody sportowe.

Uczestnicy zawodów reprezentują grupy służb liturgicznych ze swojej parafii. Ksiądz Proboszcz lub inny wyznaczony opiekun grupy powinien posiadać listę grupy    biorącej udział w zjeździe. Opiekunowie grup zobowiązani są do zapoznania się ze stanem zdrowia uczestników biorących udział w konkurencjach sportowych. Należy także zadbać o właściwą liczbę opiekunów na całą grupę.

Zgłoszenia na rozgrywki sportowe należy kierować do 10 czerwca br. do ks. Grzegorza Miotka na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 665 933 917. W zgłoszeniu należy podać nazwę parafii, łączną liczbę uczestników, zgłoszenie drużyny do turnieju w piłkę nożną oraz imię i nazwisko opiekuna.

Podczas Diecezjalnego Zjazdu Służb Liturgicznych w ramach rozgrywek odbędzie się:

Turniej w piłkę nożną dla chłopców:

Drużyny  z poszczególnych parafii będą rywalizować w poszczególnych kategoriach:  1. Kategoria – roczniki  2008 – 2012 (drużyny 6-osobowe: 5 zawodników + bramkarz);

2. Kategoria – roczniki 2004 – 2007 (drużyny 6-osobowe: 5 zawodników + bramkarz);

3. Kategoria – roczniki 1999 – 2003(drużyny 6-osobowe: 5 zawodników + bramkarz);

Rozgrywki odbędą się na boisku bocznym, przylegającym do stadionu. Aby móc szybciej przygotować strategię turnieju drużyny (podając parafię i kategorię wiekową) należy zgłaszać najpóźniej do 10 czerwca. Liczba drużyn, które wezmą udział w turnieju jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Lekkoatletyczne konkurencje sportowe:

W dyscyplinie lekkoatletycznej obowiązują 4 różne kategorie, które będą podzielone na dziewczęta i chłopcy

1 kategoria: klasa 1-3

2 kategoria: klasa 4-6

3 kategoria: klasa 7,8 i 3 gimnazjum

4 kategoria: szkoły ponadgimnazjalne

W każdej konkurencji w poszczególnych kategoriach każda parafia może wystawić dowolną liczbę zawodników; zasady poszczególnych konkurencji (np. ilość skoków w dal do oddania) przedstawią sędziowie tych konkurencji:

·        skok w dal (kategoria 2,3,4)

·        rzut piłeczką (kategoria 1,2)

·        przeciąganie liny (drużyna liczy max. 5 osób - kategoria: 2,3,4 - chłopcy)

·        BIEGI:

- 60m (kategoria 1,2)