W sobotę 22 lutego 2020 roku odbyły się w Chojnicach Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową.

O godz. 9:30 w Chojnickiej Bazylice została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci rocznik 2008-2012 swoje mecze rozegrali w Szkole Podstawowej nr 8, natomiast w kategorii lektor młodszy (rocznik 2004-2007) i lektor starszy (rocznik 1999-2003) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chojnicach.

Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii ministrant 2008-2012:

I miejsce – parafia Tuchomie

II miejsce – parafia Rozłazino

III miejsce – parafia Karsin

wyróżnienie: parafia Drzycim i Pelplin

W kategorii lektor młodszy 2004-2007:

I miejsce – parafia Sianowo

II miejsce – parafia Sierakowice (św. Marcina)

III miejsce – parafia Leśno - Orlik

wyróżnienie: parafia Drzycim i Tczew (Matka Kościoła)

W kategorii lektor starszy 1999-2003:

I miejsce – parafia Leśno - Orlik

II miejsce – parafia Wygoda

III miejsce – parafia Drzycim

wyróżnienie: parafia Lubiszewo i Skórowo

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Ministrantów, które odbędą się w Elblągu w dniach od 1-2 maja 2020 roku. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw, szczególnie ks. Pawłowi Skrzyńskiemu, ks. Piotrowi Fankidejskiemu, a także słowa wdzięczności kieruję do księży opiekunów, rodziców, zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach naszej diecezji.

Ks. Grzegorz Miotk