W sobotę, 27 listopada odbył się turniej piłki halowej dla służby liturgicznej dekanatu bruskiego, borzyszkowskiego, kościerskiego i stężyckiego. Po zaciętej rywalizacji w każdej kategorii, zostali wyłonieni zwycięzcy:

DEKANAT STĘŻYCKI

1. miejsce: parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mściszewicach
2. miejsce: parafia pw. św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej
3. miejsce: parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Skorzewie
1. miejsce: parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy
2. miejsce: parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mściszewicach
3. miejsce: parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Szymbarku
1. miejsce: parafia pw. Św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej
2. miejsce: parafia parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Stężycy
3. miejsce: parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie

Dodatkowo nagrody najlepszego bramkarza i  najlepszego zawodnika otrzymali:
Kategoria ministrant (rocznik 2010-2014):
Najlepszy bramkarz - Bartek Grabowski (Wygoda Łączyńska)
Najlepszy zawodnik - Fabian Kruszyński (Skorzewo)
Kategoria lektor młodszy (rocznik 2006-2009):
Najlepszy bramkarz - Seweryn Jank (Wygoda Łączyńska)
Najlepszy zawodnik - Aleksander Reclaw (Mściszewice)
Kategoria lektor starszy (rocznik 2001-2005):
Najlepszy bramkarz - Mateusz Duzowski (Klukowa Huta)
Najlepszy zawodnik - Dominik Kaliszewski (Stężyca)

DEKANAT BRUSKI I BORZYSZKOWSKI

Dekanat borzyszkowski reprezentowali ministranci pierwszej i drugiej kategorii z parafii Jasnogórskiej Królowej Polski z Lipnicy oraz parafii Chrystusa Króla z Zapcenia. Z dekanatu bruskiego swoje zmagania o trofeum podjęły parafie: Wszystkich Świętych w Brusach (wszystkie kategorie), parafia Św.
Antoniego Padewskiego w Dziemianach (kategoria I i II), parafia Matki Boskiej Różańcowej w Karsinie (kategoria II), parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Leśnie (wszystkie kategorie), parafia Św. Mikołaja w Wielu (wszystkie kategorie) oraz ministranci z Orlika (I i II kategoria). Po wielkich, ciężkich, ale zarazem przyjaznych zmaganiach zawodnicy stanęli na podium i otrzymali nagrody. I tak:

1. miejsce: ministranci z Orlika
2. miejsce: ministranci z Wiela
3. miejsce: ministranci z Dziemian

1. miejsce: parafia z Brus
2. miejsce: parafia z Wiela
3. miejsce: parafia z Karsina

1. miejsce: parafia z Wiela
2. miejsce: parafia z Leśna
3. miejsce: parafia z Brus

DEKANAT KOŚCIERSKI

Finalistami i mistrzami dekanatu zostali:

Kategoria ministrant (rocznik 2010-2014): parafia św. Michała Archanioła w Lipuszu
Kategoria lektor młodszy (rocznik 2006-2009): parafia św. Michała Archanioła w Lipuszu
Kategoria lektor starszy (rocznik 2001-2005): parafia św. Trójcy w Kościerzynie

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim członkom służby liturgicznej, które wzięły udział w turnieju jak i ich opiekunom. W sposób szczególny dziękujemy Księżom, którzy podjęli się organizacji całego turnieju w tych dekanatach: Ks. Rafał Grot, Ks. Robert Bielau i Ks. Sławomir Serkowski. Króluj nam Chryste!