W sobotę, 11 grudnia na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Przodkowie odbył się turniej
halowej piłki nożnej służb liturgicznych dekanatu kartuskiego. Rozgrywki odbywały się w trzech
kategoriach wiekowych: ministrant (roczniki od 2010 do 2014), lektor młodszy (od 2006 do 2009)
oraz lektor starszy (od 2001 do 2005). Łącznie w turnieju wzięło udział 19 drużyn z 7 parafii dekanatu kartuskiego. W najmłodszej kategorii wiekowej turniej rozgrywany był w formule ligowej (każdy z każdym), a zwyciężyli ministranci z parafii Świętego Michała Archanioła w Kiełpinie. Natomiast starsze kategorie rywalizowały w formule pucharowej. Wśród lektorów młodszych najlepszą okazała się drużyna z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Prokowie, a w kategorii lektor starszy zwyciężyli gospodarze turnieju, czyli parafia Świętego Andrzeja Apostoła w Przodkowie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Za ogromne zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju składamy serdeczne podziękowania
Księdzu Wacławowi Mielewczykowi, proboszczowi parafii w Przodkowie, a także Wójtowi Gminy
Przodkowo – p. Andrzejowi Wyrzykowskiemu oraz pracownikom hali sportowej w Przodkowie.

Szczegółowe wyniki:
MINISTRANT (rocznik 2010-2014)
I miejsce – parafia Św. Michała Archanioła w Kiełpinie
II miejsce – parafia Świętej Trójcy i Wszystkich Świętych w Goręczynie
III miejsce – parafia Św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie
Najlepszy zawodnik: Stanisław BLIŹNIEWSKI (Przodkowo)
Najlepszy bramkarz: Błażej PLICHTA (Goręczyno)

LEKTOR MŁODSZY (rocznik 2006-2009)
I miejsce – parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Prokowie
II miejsce – parafia Św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie
III miejsce – parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sianowie
Najlepszy zawodnik: Kacper WYDROWSKI (Prokowo)