Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych zaprasza w sobotę 30 kwietnia, na Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych połączony z rozgrywkami sportowymi na Stadionie Miejskim w Pelplinie. Do wspólnego spotkania zapraszamy kandydatów, ministrantów, lektorów, ceremoniarzy jak i schole liturgiczne oraz chóry dziecięce.

Program Dnia wygląda następująco:

godz. 8.45 zapisy w recepcji przed Katedrą;

godz. 9.30 Msza Święta w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny. Kapłani opiekujący się parafialnymi grupami liturgicznymi zaproszeni są do koncelebry i proszeni o przywiezienie alb (ornaty będą w zakrystii);

godz. 10.45 przemarsz uczestników na Stadion Miejski w Pelplinie;

godz. 11.15 rozpoczęcie zawodów sportowych;

godz. 15.30 zakończenie rozgrywek i ogłoszenie wyników.

Służba liturgiczna nie przywozi ze sobą strojów liturgicznych. Każda grupa parafialna przywozi ze sobą tablicę z nazwą parafii. Dla wszystkich uczestników przewidziano ciepły posiłek na stadionie.

Podczas Dnia Wspólnoty w ramach rywalizacji sportowej odbędzie się:

Turniej w piłkę nożną dla chłopców:

Drużyny  z poszczególnych parafii będą rywalizować w poszczególnych kategoriach:

1. Kategoria – roczniki  2010 – 2014 (drużyny 6-osobowe: 5 zawodników + bramkarz);

2. Kategoria – roczniki 2006 – 2009 (drużyny 6-osobowe: 5 zawodników + bramkarz);

3. Kategoria – roczniki 2001 – 2005 (drużyny 6-osobowe: 5 zawodników + bramkarz);

Rozgrywki odbędą się na boisku bocznym, przylegającym do stadionu oraz na boisku głównym.

Lekkoatletyczne konkurencje sportowe:

W dyscyplinie lekkoatletycznej obowiązują 4 różne kategorie, które będą podzielone według płci:

1 kategoria: klasa 1-3

2 kategoria: klasa 4-6

3 kategoria: klasa 7-8

4 kategoria: szkoły ponadpodstawowe

W każdej konkurencji w poszczególnych kategoriach każda parafia może wystawić dowolną liczbę zawodników; zasady poszczególnych konkurencji (np. ilość skoków w dal do oddania) przedstawią sędziowie tych konkurencji:

skok w dal (kategoria 2,3,4)
przeciąganie liny (drużyna liczy max. 5 osób - kategoria: 2,3,4 - chłopcy)
BIEGI:
- 60m (kategoria 1,2)

- 100 m (kategoria 3,4)

- 400 m (kategoria 2,3,4)

- 1000 m (kategoria 3,4 - chłopcy)

Tor przeszkód (drużyny 4- osobowe z każdej chętnej parafii, zawodnicy z klas 1-4)

Uczestnicy zawodów reprezentują grupy służb liturgicznych ze swojej parafii. Obecny kapłan lub inny wyznaczony opiekun grupy, powinien posiadać listę grupy biorącej udział w dniu wspólnoty. Opiekunowie grup zobowiązani są do zapoznania się ze stanem zdrowia uczestników biorących udział w konkurencjach sportowych. Należy także zadbać o właściwą liczbę opiekunów na całą grupę. Aby ułatwić organizatorom całą logistykę, prosimy o zgłaszanie grup (podając parafię i ilość uczestników) i drużyny piłkarskie do 22 kwietnia br., do ks. Grzegorza Miotka na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 665 933 917. Liczba drużyn, które wezmą udział w turnieju piłkarskim jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.