Po raz kolejny w diecezji pelplińskiej odbył się kurs lektorski, który był organizowany w pięciu rejonach naszej diecezji przez wrzesień i październik. Kurs opierał się na formacji ludzkiej, duchowej i intelektualnej, dlatego w ramach spotkań odbywały się wykłady i ćwiczenia z liturgiki, Pisma świętego, czy ćwiczenia z fonetyki. Oczywiście podczas zjazdów uczestnicy pogłębiali swoją formację poprzez wspólną modlitwę i Msze świętą. Zwieńczeniem całego kursu była promocja nowych 78 lektorów (w tym 71 chłopców i 7 dziewcząt). Przygotowania i promocja do pełnienia funkcji lektora odbywała się w następujących rejonach naszej diecezji:

- Rejon Chojnicki: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Sławomir Serkowski. Łącznie promocję otrzymało 20 lektorów;

- Rejon Kamieński: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Michał Choszcz. Łącznie promocję otrzymało 8 lektorów i 4 lektorki;

- Rejon Kościerski: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Patryk Ważyński. Łącznie promocję otrzymało 15 lektorów;

- Rejon Lęborski: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Adam Malinowski. Łącznie promocję otrzymało 17 lektorów i  2 lektorki;

- Rejon Pelpliński: odpowiedzialnym za prowadzenie kursu był ks. Robert Ratkowski. Łącznie promocję otrzymało 11 lektorów i 1 lektorka.

W imieniu całego Duszpasterstwa Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, pragnę serdecznie podziękować kapłanom, którzy podjęli się trudu prowadzenia kursu lektorskiego, a także dziękuję wszystkim kapłanom, opiekunom, którzy na co dzień, z wielkim zaangażowaniem i troską prowadzą formację służby liturgicznej w swoich parafiach.

Króluj nam Chryste!

Ks. Grzegorz Miotk