Dnia 18 lutego 2023 roku, w hali sportowej w Starej Kiszewie,  odbyły się rozgrywki ministrantów rejonu kościerskiego w piłce halowej. Pojawili się mistrzowie następujących dekanatów: Kościerzyna, Kartuzy, Stężyca, Zblewo. Bytów, Skarszewy. W poszczególnych kategoriach zagrali:

- ministranci (roczniki 2011-2015) – Lipusz, Zblewo, Mściszewice, Ugoszcz, Goręczyno

- lektorzy młodsi (roczniki 2007-2010) - Lipusz, Zblewo, Wygoda, Chmielno, Skarszewy (św. Maksymilian)

- lektorzy starsi (roczniki 2002-2006) – Klukowa Huta, Tuchomie, Kościerzyna (św. Trójca), Pinczyn, Liniewo, Przodkowo

Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się:

- ministranci: UGOSZCZ

- lektorzy młodsi: ZBLEWO

- lektorzy starsi: KLUKOWA HUTA

Mistrzowie tych rozgrywek  będą reprezentować rejon na finałach diecezjalnych w Starogardzie Gdańskim (a mistrzowie z tego etapu pojadą na mistrzostwa Polski do Gniezna). Odpowiedzialnym za organizację był ks. proboszcz Andrzej Taliński (diecezjalny duszpasterz sportowców), a wszyscy korzystali z gościnności Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki.Galeria zdjęć »