Kolejny zjazd XVIII edycji kursu na ceremoniarza, odbył się 20-22 października 2023 roku w Pelplinie. Podczas tego weekendu, kandydaci w sposób szczególny przybliżali sobie wiedzę z sakramentów świętych, a także kontynuowali zakres wiedzy praktycznej i służenia przy ołtarzu jako ceremoniarz na Mszach świętych z księdzem Biskupem. Podczas tego zjazdu, uczestniczyliśmy w Mszy świętej niedzielnej w Bazylice Katedralnej, sprawowanej przez Ks. Bpa Pomocniczego Arkadiusza Okroja, podczas której miał miejsce obrzęd obłóczyn (czyli przywdzianie sutanny) przez braci kleryków z III roku. Kolejny zjazd będzie już weryfikacją zdobytej wiedzy, poprzez egzamin ustny, który odbędzie się w piątek, 17 listopada. Uroczysta promocja tegorocznych ceremoniarzy, odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej, pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Króluj nam Chryste! Galeria zdjęć »