16 kwietnia br. w Pelplinie w Collegium Marianum odbył się X Diecezjalny Konkurs Lektorski.

W tym roku uczestnicy proklamowali fragmenty z Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Zanim uczestnicy proklamowali wybrane przez siebie usłyszeli wykład wprowadzający ks. Andrzeja Szopińskiego, w którym została ukazana postać św. Pawła oraz element patriotyzmu, który zawarł św. Paweł w swoim liście.

W komisji konkursowej, która miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy, zasiedli:

- Ks. Kan. Andrzej Szopiński – Ekonom Kurii Diecezjalnej

- p. Mariusz Żarnecki – aktor Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni

- p. Bogdan Wiśniewski – polonista z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie

W konkursie wzięło udział 14 uczestników. Byli nimi finaliści konkursu na etapie dekanalnym.

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce – Marcelinie Gendzierskiej z par. św. Wojciecha w Starogardzie Gd.

II miejsce – Marcinowi Wojakowi z par. Zblewo

III miejsce – Alicji Jutrzenka-Trzebiatowskiej z par. Sulęczyno

Wyróżnieni zostali:

Szymon Formella – z par. Pelplin

Damian Bykowski – z par. św. Michała Archanioła w Skarszewach

Po zakończonej rywalizacji konkursowej uczestnicy udali się do Muzeum Diecezjalnego, by m.in. zobaczyć Biblię Gutenberga.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział.