Galeria zdjęć »W sobotę 13 kwietnia 2024 roku odbyły się w Starogardzie Gdańskim Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową. O godz. 9:30 w kościele św. Wojciecha została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj wraz z kapłanami, zwycięskich drużyn na etapie rejonowym.
Po Mszy św. wszyscy zawodnicy przeszli na halę sportową przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim na rozegranie turnieju. Po zaciętej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii ministrant 2012-2016:
I miejsce – parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Cekcynie
II miejsce – parafia św. Jana Chrzciciela w Sierakowicach
III miejsce – parafia św. Andrzeja Apostoła w Przodkowie
IV miejsce - parafia Wszystkich świętych w Brusach
V miejsce - parafia Wszystkich świętych w Skórczu

Najlepszy zawodnik: Kacper Sobociński z Cekcyna
Najlepszy Bramkarz: Szymon Wengierski z Cekcyna

W kategorii lektor młodszy 2008-2011 (zwycięstwo rozstrzygnięto po rzutach karnych):
I miejsce – parafia Wniebowzięcia NMP w Pelplinie
II miejsce – parafia MB Częstochowskiej w Tuchlinie
III miejsce – parafia MB Różańcowej w Karsinie
IV miejsce - parafia św. Michała Archanioła w Tuchomiu
V miejsce - parafia MB Pocieszenia w Drzycimiu

Najlepszy zawodnik: Tomasz Brzeski z Tuchlina
Najlepszy bramkarz: Paweł Słowikowski z Pelplina

W kategorii lektor starszy 2003-2007:
I miejsce – parafia św. Jadwigi Królowej w Chojnicach
II miejsce – parafia MB Pocieszenia w Drzycimiu
III miejsce – parafia św. Stanisława Kostki w Czarnej Dąbrówce
IV miejsce - parafia św. Andrzeja Boboli w Kamionce
V miejsce - parafia Wniebowzięcia NMP w Mściszewicach

najlepszy zawodnik: Dominik Łosin z Chojnic
najlepszy bramkarz: Jan Kwiecień z Czarnej Dąbrówki

Zwycięzcy z każdej kategorii, czyli parafia z Cekcyna, Pelplina i z Chojnic (św. Jadwigi Śląskiej) będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych, które odbędą się 24-25 czerwca 2024 roku w Łodzi.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw. Szczególnie podziękowania kieruję do księży, którzy zorganizowali turnieje na szczeblu dekanalnym i rejonowym naszej diecezji. Słowa wdzięczności kieruję do kapłanów i ceremoniarzy z  parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim, dziękuję księżom opiekunom, rodzicom, sędziom: Panu Kacprowi Mazurowskiemu i Kacprowi Lizakowskiemu, służbie medycznej, zawodnikom i kibicom, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach naszej diecezji.

Dziękuję Wszystkim Kapłanom, którzy w naszej diecezji opiekują się Służbą Liturgiczną, dziękuję za Wasz trud i poświęcenie i bądźmy nadal nieustannie wzorem modlitwy, pracowitości i dbałości o Kościół dla tych młodych ludzi.

Ks. Grzegorz Miotk
Diecezjalny Duszpasterz