W dniach od 17 do 19 lutego br. odbył się w Pelplinie w Collegium Marianum kolejny – trzeci już – zjazd dla uczestników kursu na ceremoniarza. Tematyka tego spotkania poświęcona była przeżywaniu Triduum Paschalnego. Triduum to w liturgii Kościoła szczególny czas, dlatego poświęca się temu misterium dużo uwagi. Jaka jest poszczególna tematyka dni Wielkiego Tygodnia, jak należy właściwie przygotować liturgię Triduum – między innymi nad tymi zagadnieniami szczególnie się zatrzymaliśmy.

W czasie kursu zwraca się uwagę nie tylko na element intelektualny, ale również na pogłębienie relacji z Panem Bogiem. W czasie Mszy świętych i liturgii brewiarzowej zastanawialiśmy się, co zrobić, by na drodze swojego życia prawdziwie spotkać Chrystusa Zmartwychwstałego.

Przyszłych ceremoniarzy czekają jeszcze dwa zjazdy: 12-13 maja br., w czasie którego nastąpi zaprezentowanie swojej wiedzy i umiejętności, natomiast od 18-20 sierpnia br. odbędą się rekolekcje połączone z udzieleniem promocji przez Księdza Biskupa Seniora Piotra Krupę.