14 października w Lipuszu rozegrane zostały rozgrywki w piłkę halową dla dekanatu kościerskiego. W rozgrywkach uczestniczyły parafie: w kategorii I 2010-2006: Rekownica , Lipusz, Kościerzyna - Zmartwychwstańcy, Kościerzyna - Chrystus Król, Łubiana. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła parafia Michała Archanioła w Lipuszu. W kategorii II 2005 -2002 Lipusz, Kościerzyna - Św. Trójca, Kościerzyna - Zmartwychwstańcy, Łubiana, Kościerzyna - Chrystus Król, pierwsze miejsce w tej kategorii zajęła drużyna z parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Kościerzynie. W kategorii III 2001 - 1997 Kościerzyna - Chrystus Król, Lipusz, Kościerzyna - Zmartwychwstańcy, Kościerzyna - Świętej Trójcy. Zwycięstwo w tej kategorii należy do parafii Michała Archanioła w Lipuszu.